8 Aralık 2016

Hyasept

Ağız İçi İyileşmeye Etkin Destek

hyasept-boxflasche-web

Vücudun diş etlerinin iltihaplanma süreçlerine karşı doğal reaksiyonu, hiyalüronik asit seviyesini yükseltmektir. HyaSEPT® bu savunma proseslerini desteklemek için ek hiyalüronik asit sağlar ve bu şekilde dokunun hızla iyileşmesine yardımcı olur.

HyaSEPT® yüksek oranlı hiyalüronik asit içerikli, kullanıma hazır bir solüsyondur. Hyasept kompozisyonu dişetlerinin ve oral mukozanın yenilenmesi için idealdir.

Iltihaplanmış veya Travmatize Oral Mukoza için HyaSEPT®

HyaSEPT®’in özel bileşimi, mikroorganizmalara ve zararlı maddelere olduğu kadar mekanik tahrişe karşı da bir bariyer geliştirilmesini sağlar ve bu şekilde periodontal hastalığa karşı koyar.

Yüksek konsantrasyonda hiyalüronik asit hem diş eti hem de oral mukoza için faydalıdır. Buna ek olarak diş plakasının oluşumu hyaSEPT® kullanımı ile engellenir (anti-plak etkisi).

Hiyalüronik asit, vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir. HyaSEPT®’in yenilikçi bileşimi hasar görmüş dokuların iyileşmesini destekler ve kolayca inflamasyona giren dişetleri için profilaktik olarak kullanılabilir.

Hyaluronik Asit Ağız Kuruluğuna Karşı Etkin

Hiyaluronik asidin yüksek miktarlarda nem bağlayıcı özelliğinden dolayı, Hyasept (% 0,1 hiyalüronik asit yüksek konsantrasyonu sayesinde) dokuyu bir nem koruma filmi ile örterek kuru ağızda bir rahatlama sağlar (örneğin, kemoterapi, radyoterapi ve psikotropiklerin farmakolojik yan etkileri sonrasında)

Ağız İçinin HyaSEPT ile Yıkanması

Ağız İçinin HyaSEPT ile Yıkanması

Koruyucu Nem Bariyeri Yara İyileşmesine Yardımcı Olur

Koruyucu Nem Bariyeri Yara İyileşmesine Yardımcı Olur

HyaSEPT® Uygulaması

Ağız hijyeninin sağlanmasının yanı sıra, hyaSEPT® günde iki kez uygulanmalıdır. HyaSEPT® kompozisyonundan dolayı uzun süre periyotlarda kullanılmak üzere de uygundur. Bu nedenle, hyaSEPT® profilaksi için optimal derecede uygundur.

Akut durumda kullanımı en azından bütün semptomlar ortadan kayboluncaya kadar devam eder; minimum 3-4 hafta kullanım önerilir.

Hyasept, dişleri fırçaladıktan sonra uygulanır ve gün boyunca birkaç kez uygulanır (gerektiği sıklıkta ve miktarda). 5-10 ml Hyasept sıvısı, kutusunda verilen ölçüm kabı ile ölçülür ve ağızda 1-2 dakika süreyle gargara yapılır. Ardından tükürülür. Yüksek hyalüronik asit yoğunluğu nedeniyle hyaSEPT® yapışkan ve kalıcı bir his bırakır; bu sayede nem koruma filmi ile dokuyu örter.

HyaSEPT® Toleransı

Hiyalüronik asit dokuda doğal olarak oluştuğundan, hiyalüronik asit içerikli ürünler vücut tarafından çok iyi tolere edilir; biyouyumludur ve biyolojik olarak çözünürler. HyaSEPT®’de bulunan hiyalüronik asit biyolojik fermantasyon işlemi kullanılarak üretilir. Bu, yüksek seviyede bir saflık ve özellikle iyi uyumluluk sağlar. Verilen endikasyonlar ile hyaSEPT® uygulaması için herhangi bir zararlı reaksiyon gözlemlenmemiştir.

Travmatize oral mukoza için hyaSEPT®

HyaSEPT®, ağız boşluğunun mukozasının iyileşmesi ve rejenerasyonu, dişeti yaralanmaları ve tahriş ve iltihap koşullarının önlenmesi için kullanılır. HyaSEPT® içerisindeki hiyalüronik asit mekanik tahrişe, mikroorganizmalara ve zararlı maddelere karşı bir bariyer film oluşturur. Bu nedenle, diş ameliyatlarından sonra bile hyaSEPT® kullanmak idealdir.

HyaSEPT®, oral mukozanın bakımı için ve inflamatuvar durumların koruyucu bakım tedavisi için özel olarak geliştirilmiştir ve hasar görmüş dokuların korunması ve yenilenmesi için tasarlanmıştır. Enflamatuar süreçlerin önlenmesi veya iyileştirilmesi için hiyalüronik asit ihtiva eden bir ağız durulama çözeltisinin kullanılması iyileştirilmiş ağız hijyeni sağlayabilir ve ayrıca ikincil hastalıkların oluşmasını önleyebilir.

Hiyalüronik Asit ile

Durulanır

HyaSEPT®

Oral Mukozaya Yapışır

Durulamadan Sonra

Nemli Koruyucu Bariyer

 

Ağız Sağlığı için Doğal Bir Bileşen Olarak Hyalüronik Asit

Hiyalüronik asit, oral mukozada doğal olarak bulunur. Bu bölgede, diğer doku bileşenleri ile birlikte, müköz membranlarda sıkılık ve elastikiyet sağlar ve böylece ağız sağlığına katkıda bulunur.

Hialuronik asidin mükemmel bariyer özelliklerinden dolayı, periodontal hastalığın gelişimine katkıda bulunan mikroorganizmaların ve zararlı maddelerin sızmasına karşın etkindir.

Hyaluronik Asit Dokuyu Bir Nem Koruma Filmi ile Örter

hyasept-hyaluron-barriere

Hyaluronik Asit; Diş Hekimliğinde Kullanımını Onaylayan Önemli Özellikler:

 • Hyaluronik asit yara iyileşmesi sürecinde önemli bir rol oynamaktadır.
 • Hyalüronik asit plak oluşumunun azaltılmasına katkıda bulunabilir.
 • Hyalüronik asit, sağlıklı bir oral flora desteklemektedir.
 • Hyaluronik asit kuru ağza (nem koruyucu bariyer) karşı koyabiliyor.

Hyalüronik asit, bu nedenle iltihaplı veya hasar görmüş dokuların önlenmesi ve bakımına büyük ölçüde katkıda bulunur.

HyaSEPT® Endikasyonları:

 • Profilaksi
 • Diş eti iltihabı, diş eti kanaması, periodontal cepler, dişeti durgunluğu
 • Protez, diş teli veya dental ameliyatlardan sonra oluşan hassas noktalar gibi doku travmaları
 • Plakayı kontrolü
 • Aft
 • Ağız kuruluğu (nem koruyucu bariyer)
 • Kötü nefes (ağız kokusu)

Hasta İçin HyaSEPT®

Almanya’daki nüfusun% 5-25’inde diş etlerinin mafsal zarı (aft) ‘nın ağrılı, enflamatuar hasarları görülmektedir. Çok acı verici olabilirler ve kişilerin yaşam tarzlarını kesinlikle etkiler.

Hyasept bu hastalar için özellikle uygundur ve evde bakım için bir terapi sunar.

HyaSEPT® dişleri fırçaladıktan sonra uygulanır ve gün boyunca birkaç kez uygulanır (gerektiği zaman ve ölçüde). HyaSEPT® akışkanının 5-10 ml’si, sağlanan ve ağızda 1-2 dakika boşaltılan ölçüm kabı kullanılarak ölçülür. Ardından hyaSEPT® tükürülür.

HyaSEPT® gingival problemleri, aft veya ağız kokusu olan hastalar için iyi bir seçenektir, çünkü diğer tedavi şekilleri başarısız olmuştur ve hyaSEPT® bu hastalar için yeni bir umut ışığı getirmiştir.

Diş Hekimliğinde HyaSEPT®

Profesyonel diş temizliğinde diş hijyenisti hyaSEPT®’i oral durulama çözeltisi olarak kullanabilir.

Diş hekimi, diş özleri veya implant ameliyatlarından sonra bile, özellikle yüksek özdeşliğinden ve dolayısıyla mekanik tahrişlere ve mikroorganizmalara karşı uzun süreli bir bariyerden dolayı hyaSEPT®’i önerebilir. Bu, hastanın diş tedavisinden sonra ağız hijyenini geliştirmesine ve ayrıca yara iyileşmesinde yardımcı olur.

HyaSEPT®: Yüksek Saflık ve Uzun Süreli Koruma

HyaSEPT®’de kullanılan hiyalüronik asit üretiminde kullanılan biyolojik çıkarma prosesi, yüksek bir saflık derecesi ve dolayısıyla özellikle yüksek tolere edilebilirliği garanti eder. HyaSEPT®’in oral mukozaya yapışması, doğal salivasyonda bile optimum kalıcı koruma sağlar.
HyaSEPT®, evde ve diş hekimliğinde profilaksi için uygundur.

 

Dökümanlar

Katalog Pdf

Diğer BioScience Hyalüronik Asit Ürünlerini Görmek için Tıklayınız.

 

hyasept-banner