DentMia

Ses, Video, Karikatürler

Videos

Medical Instinct® moves. Especially in moving pictures. Get to know us and our products in an entertaining way. We hope you enjoy browsing through a small selection of clips, memories and product videos on our YouTube channel.

Comics

The two dentists already have cult status. Dr. Yesterday & Dr. Today, the comic stars of Medical Instinct®, exaggeratedly embody the conservative and modern standpoints of the industry on current topics. And that for almost ten years. The one and only regular dental comic is an integral part of the PIP magazine. Here, you will find an overview of all episodes published so far.

Implantology Audiobook

Tarih olmasaydı gelecek ne olurdu? Geçmişi bilmeden yeniliklerin değeri ne olurdu? Dental implantolojinin tarihi kalbimize yakındır. Hatta o kadar ki, Prof. P.-I gibi birçok tanınmış şahsiyetle 100 dakikalık eğlenceli anekdotlar içeren tam bir sesli kitap haline getirdik. Branemark, Dr. P.Ledermann, Dr. KL Ackermann, Prof. D. Buser, Prof. H. Weber, Dr. K. Pehrsson ve diğerleri.
Kendinizi diş implantolojisinin bazen çok komik tarihine bırakın ve Detlef Bierstedt (Georg Clooney’nin dublaj sesi) ve Bodo Wolf’un (“Monk”un dublaj sesi) hikayesinin tadını çıkarın. Daha fazlası için var mısın? Eğer öyleyse, sizi bölgemize akustik olarak yakınlaştırmak istiyoruz. Cambridge’den sonra 2 No’lu Nobel Ödülü’nden çok daha fazlası olan üniversite şehrimiz Göttingen hakkında her şeyi öğrenin.

Contact us

Since our establishment, we have been serving our esteemed physicians with the experience we have gained over many years.