İmplant Tercihi

Diş Hekimleri İçin İmplant Tercihi

Her diş hekimi hastalarının gülüşünü ve dişlerini mükemmel bir şekilde dizayn etmek ister. Bu sebeple diş hekimleri için doğru implant tercihi oldukça önemlidir. Bir kliniğiniz var; implant satın almak istiyorsunuz ancak kalite, güvenilirlik gibi konularda endişelisiniz. Merak etmeyin. Bu kılavuzu diş hekimlerimiz için hazırladık. Türkiye distribütörü DENTMİA olan Alman implant markası Medical Instinct’ in Almanya’da üretilen diş implantları diş hekimleri ve klinikler tarafından tercih edilmektedir. Medical Instinct, diş implantlarını üretirken yüksek kalite standartlarına uymaktadır. Bu yazımızda, DENTMİA aracılığıyla Alman implantlarını tercih etmeniz için gerekli cevapları bulacağınıza eminiz.

Alman implantı hakkında daha fazla bilgi almak için https://dentmia.com.tr/alman-implanti/ yazımızı okuyabilirsiniz.

Dentmia Diş İmplantları

Dentmia diş implantları şu ürünleri kapsamaktadır.

 • BoneTrust ® plus hex​​
 • BoneTrust® plus cone
 • BoneTrust® sinus
 • BoneTrust® balance
 • BoneTrust® one
 • BoneTrust® mini | mini+

Diş hekimleri için doğru implant tercihlerinin başında BoneTrust CONE diş implant seçeneklerimiz yer almaktadır. BoneTrust diş implantları Medical Instinct tarafından üretilen standart bir diş implantıdır. Bağlantısı, konik şeklinde dahilidir. Başı düzdür ve mikro dişlere sahiptir. Gövdesi v şeklinde iplerle inceltilmiştir. Tepesi kubbe şeklinde, deliksiz ve yivlidir.

Başarılı bir implantasyonun temeli, implant tercihi olduğu kadar uygun koordineli aletler kullanılarak kemikli implant bölgesinin kesin ve atravmatik olarak hazırlanmasıdır. Bu nedenle, tüm BoneTrust® CONE cerrahi setleri ve aletleri, deneyimli cerrahi ekipleriyle yakın iş birliği içinde geliştirildi ve en güvenli tedavi prosedürlerine izin vermek için mükemmel ergonomi ve en yüksek hassasiyet ile karakterize edildi. BoneTrust® CONE cerrahi setinde renkli bir “matkap kılavuzu” sizi işaretleme matkabından son matkabına kadar güvenle yönlendirir. Opsiyonel olarak, BoneTrust® CONE sistemlerinin tüm matkapları için matkap durdurucuları mevcuttur. Zor anatomik durumlarda bile güvenlik ve kontrolü garanti ederler. Beş BoneTrust® implant sistemini yerleştirmek için yalnızca bir tepsi gereklidir.

Diş Hekimleri Neden Dentmia’yı Tercih Etmeli?

“Diş hekimleri neden Dentmia’ yı Tercih Etmeli?” sorusuna farklarımızla cevap vermeyi istedik. İmplant tercihi hem diş hekimleri hem de hastalar için oldukça önemlidir. Türkiye distribütörü Dentmia olan Medical Instinct Alman implantlarının farklarına bir bakalım;

 • Sütüre edilebilir, üzerinde delikleri olan özel iyileşme başlığı tasarımımızla diş eti çekilmesi olan hastaların estetik bölgelerdeki implantlarının diş eti iyileşmesini en üst düzeye çıkartıyoruz.
 • Medical Instinct’ in Circle of Vision” projesi kapsamında geliştirilen ergonomik ve evrensel uygulanılabilirliğe sahip bir handle’ ı vardır. Diğer firmaların handle’ larından farklı olarak Easy screw handle “all in one” tasarımı sayesinde angldruvaya uyumlu tüm aparatları handle ile kullanılabilir hale getirmektedir. Kısacası Handle gereken bütün vakalarda marka farklı gözetmeksizin kullanabileceğiniz evrensel bir handledan bahsediyoruz.
 • Dijitalizasyon implant protezlerinde giderek daha büyük rol oynamaktadır. Bu noktada Medical Instinct dijital protezler için uyumlu en teknolojik çözümleri sunmaktadır. Buradan hareketle Medical Instinct bütün dijital platformlarda kendi adı ile bulunmaktadır. Medical Instinct dijital kütüphanelerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.
 • Firmamızın 3,0 çapındaki implantları silindirik yapıya sahiptir. Boyun bölgesi de gövde bölgesi de 3,0 çapında olduğu için mezial- distal mesafenin az olduğu bölgelerde implant uygulamasını kolaylaştırmaktadır. Diğer firmaların bir çoğunda 3,0 çapındaki implantların boyun bölgesi genişlediği için Medical Instinct ince implant gereken kemiklerde size optimum fayda sağlayabilir.
 • İmplant boy ve çapları konusunda Medical Instinct’ in öne çıkan bir diğer özelliği ise 3,4 mm çapında 6,5mm boyundaki özel durumlarda kullanılmak üzere üretilmiş implant seçeneği ile özel durumlarda dahi hastalarınıza implant konforu sunabilmenizi sağlamasıdır.

İmplant Tercihi Fiyatları

Diş implant tercihi fiyatları, gereken tedavinin kapsamına göre değişebilir. Tek bir dişi, birden fazla dişi ya da tüm dişlerinizi implantlarla değiştirebilirsiniz. Tek diş ve sınırlı değiştirme durumları için, implant fiyatları daha geleneksel değiştirme seçeneklerine (örn. köprüler, kısmi parçalar) benzer. Birden fazla diş ya da daha karmaşık restorasyonlar için implantlar genellikle hareketli protezler ya da dişlerde sabit köprüler gibi diğer diş değiştirme yöntemlerinden daha pahalıdır.

İmplantların Benim İçin Uygun Olduğunu Nasıl Bilebilirim?

Diş hekimleri için doğru implant tercihi ile Türkiye distribütörü DENTMİA olan Medical Instinct Alman implantları sizin için uygun olabilir. Diş implantlarının uygun tedavi seçeneği olup olmadığını bilmenin en iyi yolu bir diş bakımı uzmanına danışmaktır. Konsültasyon randevusu sırasında diş hekimi tıbbi geçmiş, diş geçmişi ve mevcut ağız sağlığı durumunu toplayacaktır. Tedavi planlama sürecinin bir parçası olarak, genel diş hekimi ya da protez uzmanı gibi bir diş hekimi ile ihtiyaç ve endişelerin tartışılması önerilir.

Bize Ulaşın

Kuruluşumuzdan bu yana, uzun yıllar boyu kazanmış olduğumuz tecrübe ile siz saygıdeğer hekimlerimize hizmet vermekteyiz.